001 spektakl

W czwartek 16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu profilaktycznym ”Kto, jak nie ja”, który poruszył bardzo ważne i aktualne problemy.

W przedstawieniu zrealizowane zostały podstawowe zagadnienia związane z programem profilaktycznym:

- profilaktyka inicjacji i negatywnych skutków, związanych z papierosami;

- profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i    rodzinnych;

- podejmowanie wyborów i odpowiedzialność za decyzje;

- kształcenie poczucia asertywności i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny/ kultura słowa/;

- rozpoznawanie i kontrola nad emocjami;

- szacunek dla opiekunów i nauczycieli;

- szczególne przywiązanie do kultywowania i rozwijania indywidualnych pasji, jako element budujący poczucie pewności i autoakceptacji.

Uczniowie w skupieniu obejrzeli spektakl. Aktorzy mieli świetny kontakt z dziećmi, które swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami mogły podzielić się z wychowawcami w klasach.

002 spektakl     003 spektakl