ferie zimoweFerie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży.

Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki, nie zamieniła się w nudę i bezczynność. O tym własnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowych, które odbyły się w PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach. W pierwszym tygodniu ferii kierownikiem półkolonii była dyrektor Wioletta Szponar, a opiekunkami nauczycielki Wioletta Zalezińska i Emilia Kuźmińska. W drugim tygodniu pieczę kierowniczą sprawował dyrektor Piotr Pilawa, zaś opiekunkami były Elżbieta Żygadło i Małgorzata Sierpińska.

Łącznie z półkolonii skorzystało 35 uczniów z klas 0-IV. Ponieważ dzieci przebywały w szkole od godziny 7.00 do 16.00, miały zapewnione wyżywienie tzn. drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.Uczestnicy spędzali aktywnie czas na różnych zajęciach: plastyczno-technicznych, komputerowych, muzycznych. Najwięcej czasu nauczycielki poświęciły na zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, a gdy nie było dobrej aury, na zabawy i gry w sali gimnastycznej. Odbyły się również zaplanowane wyjścia na basen, lodowisko i halę sportową. Na koniec pobytu dzieci otrzymały drobne upominki i dyplomy.

Wioletta Zalezińska

półkolonia 1_półkolonia 2_półkolonia 3