pasowanie na ucznia7 października 2016 to bardzo ważna data dla pierwszaków z naszej szkoły. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy Ia i Ib przygotowane przez swoje wychowawczynie Ewelinę Prokulewicz i Renatę Bąk prezentowały swoje umiejętności. Popisywały się wiedzą o ojczyźnie, znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad zachowania się w szkole, umiejętnościami muzycznymi i sportowymi. Musiały także pokazać, że potrafią znosić porażki i niepowodzenia oraz przełknąć je jak... sok z cytryny. Pokaz oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły, w skład której weszli wszyscy zaproszeni goście. Po zakończonych występach dyrektor ogłosił, iż pierwszaków można pasować na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Wtedy nastąpił długo wyczekiwany moment pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy, gratulacje od burmistrza i wiceburmistrza miasta. Na koniec rodzice wręczyli maluchom rożki ze słodkościami.Gdy emocje nieco opadły pierwszaki udały się do klas na poczęstunek.

Renata Bąk