gminny konkurs ekologicznyDnia 10 października odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Nadleśnictwa Oława - Zagrożenia dla lasów. Udział w nim wzięli uczniowie klasy VI B - Mikołaj Chorązki, Kaja Januszkiewicz, Wojciech Jeruzal. Mamy się czym pochwalić , zajęliśmy I MIEJSCE. Wykazaliśmy się najszerszą wiedzą wśród uczniów wszystkich szkół w gminie. Do konkursu przygotowała nas Pani Bożena Zalewska poświęcając nam wiele godzin swego prywatnego czasu, by przekazać cenną wiedzę swym konkursowiczom. Należało wykazać się umiejętnością rozpoznawania drzew, krzewów, grzybów występujących na naszym terenie i nie tylko. Musieliśmy rozpoznać wiele gatunków ptaków, owadów i zwierząt. Znać pojęcia takie jak np. ekosystem, mikoryza, biocenoza, biotop. W nagrodę otrzymaliśmy mikroskop, by mogli korzystać z niego wszyscy uczniowie, a każdy z nas obdarowany został zestawem książek - Ptaki naszych lasów. Na zakończenie konkursu zajadaliśmy "grilowane hot-dogi" i popijaliśmy gorącą herbatką.

Kaja Januszkiewicz VIB