probny alarm pozarowyW trosce o bezpieczeństwo całej naszej szkolnej społeczności został dzisiaj przeprowadzony, niezapowiedziany, próbny alarm przeciwpożarowy.

Po usłyszeniu sygnału uczniowie i nauczyciele opuścili sale szkolne zgodnie z planem ewakuacyjnym szkoły.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników szkoły, w tym zasad postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na miejsce zbiórki.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy jednak nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczenia zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.