miedzynaradowy dzien kropkiAmerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. W 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

15 września, po raz pierwszy, nasza szkoła dołączyła do obchodów Dnia Kropki, choć jeszcze nieco nieśmiało. Panie w klasach 0-III zapoznały uczniów z historią Vahti oraz piosenką o bohaterce dnia, chętni uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach w kropki. Następnie wszyscy pełni entuzjazmu, zapewnieni o tym, że każdy ma talent i że nie należy się bać odkrywać w sobie nowych możliwości, zabrali się do pracy nad swoim kropkowym dziełem. Efekty zachwycają kolorem i pomysłowością. Wszystkie prace ozdobiły klasowe galerie.

Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Mamy nadzieję, że to niezwykłe święto na stałe zagości w kalendarzu naszej szkoły.