bajki o emocjach002

W ostatnim czasie dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych – Oa i Ob brały udział w programie profilaktycznym "Poruszające Bajki o Emocjach”, który rozwijał zdolność do rozpoznawania i regulowania emocji oraz wyrażania ich w zdrowy sposób.

Podczas zajęć wykorzystywana została metody dramy stosowanej, która bazuje na naturalnej skłonności ludzi do wcielania się w inne postacie, kamuflowania się, udawania, wyobrażania i tworzenia. Używając tej wrodzonej skłonności do grania, pod bezpiecznym płaszczem roli, uczestnicy mogli poznawać swoje sposoby reagowania w różnych sytuacjach, ale przede wszystkim odkrywać nowe, nieznane ścieżki działania, właśnie poprzez próbowanie rozwiązań innych niż już znane.

Dzieci rozwinęły takie umiejętności jak: oswajanie się z „nową sytuacją”, wypowiadanie się na forum grupy, radzenie sobie w sytuacjach codziennych z naturalnym u dzieci zawstydzeniem, kształtowały umiejętności czekania na swoją kolej oraz umiejętność dzielenia się zabawkami.

bajki o emocjach006   bajki o emocjach001

bajki o emocjach003   bajki o emocjach004