IMG 6407

Pod takim hasłem w piątek, 3 marca odbyło się tegoroczne pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia. Po pólrocznym doskonaleniu nauki czytania, poznawania zasad zachowania się w bibliotece oraz wspólnego czytania, mali czytelnicy uroczyście zostali włączeni do grona użytkowników biblioteki szkolnej. Teraz mogą już samodzielnie przychodzić do biblioteki, wypożyczać książki, czytać i rozwijać skrzydła!

Tradycyjnie już, nowi czytelnicy dostali wyprawkę czytelniczą w postaci książki "Pierwsze ABECADŁO" od Instytutu Książki, zakładkę wykonaną przez starszych uczniów oraz skrzydełka, które mają przypominać o tym, że książka dodaje nam skrzydeł.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wspaniałych przygód z książką. Lećcie wysoko! I często zaglądajcie do biblioteki!

fot. Monika Wesołowska, klasa VI a

IMG 6442     IMG 6424