image001

W dniu 02.02.2023 klasy 4b i 4c odbyły wycieczkę nawiązującą do szkolnej lektury, a mianowicie odwiedziły Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. Dzieci zwiedziły ponad 1000 m2 interaktywnej, multimedialnej ekspozycji, która jest podzielona na 8 stref tematycznych.Pomieszczenia są inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie i tutaj m.in. Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja, Złomowisko Robotów. Uczniowie przechodzili przez całą ekspozycję pod okiem Przewodnika - doświadczonego animatora, stylizowanego na postać Agnieszki, która angażowała dzieci do wspólnej zabawy.Klasy podczas zwiedzania miały do wykonania misję - ich zadaniem było odnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa. Aby tego dokonać, uczniowie szukali wskazówek i rozwiązywali zadania.

image001_image002_image003_image005_image006_image007_image008