Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy “Trójki” !

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Jelczu – Laskowicach dołącza do wsparcia projektu „HELP UA Package”, przeprowadzanego przez Fundację Ukraina. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i ich rodziców do udziału w charytatywnej zbiórce żywności.

Fundacja Ukraina to organizacja wspierająca migrantów w adaptacji oraz integracji w polskim społeczeństwie. Od pierwszych dni wojny wspiera na wszelkie sposoby również uchodźców z Ukrainy na Dolnym Śląsku. W ramach swej działalności zatrudniła 28 asystentów międzykulturowych, którzy wspierają adaptację i integrację ukraińskich dzieci w polskich szkołach (w tym – w naszej „Trójce”).

Fundacja chce też zadbać o tysiące dzieci i ich rodziny znajdujące się na terytorium Ukrainy, które wciąż pozostają w niebezpieczeństwie i odczuwają brak możliwości zaspokojenia takich podstawowych potrzeb jak wyżywienie.

W ramach projektu „HELP UA Package” Fundacji Ukraina zbieramy pomoc humanitarną dla dzieci w postaci paczek żywnościowych, które później dostarczone będą do ukraińskich miejscowości dotkniętych rosyjską agresją.

Jak można wesprzeć ten projekt?

Uczniowie i ich rodzice mogą zebrać zestaw produktów według przedstawionej listy. Mogą też przekazać do szkoły produkty, z których zostaną przygotowane paczki. Ponadto zachęcamy dzieci do własnoręcznego wykonania kartek z życzeniami dla odbiorców paczek. Będziemy dodawać te kartki do paczek żywnościowych, aby pokazać nasze wsparcie i troskę.

Dołączmy do projektu „HELP UA Package” i podzielmy się dobrem!

Zestawy paczek i produkty można przynosić do sekretariatów szkoły.

(Wykaz produktów wchodzących w skład zestawów można znaleźć na stronie szkoły: www.psp3jl.pl).

Więcej informacji o projekcie HELP UA PACKAGE w mediach można znaleźć tutaj:

1. INFORMACJA O PROJEKCIE
  2. https://www.rmf24.pl/regiony/wroclaw/news-help-ua-package-zbiorka-darow-dla-ukrainy-na-wroclawskim-dwo,nId,6371987#crp_state=1
  3. https://wroclaw.tvp.pl/64130983/pomoc-dla-ogarnietej-wojna-ukrainy

Zawartość paczek: