pasowanie004

21 października 2022 w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia". Dzieci klas pierwszych od początku roku przygotowywały się pod okiem swoich wychowawczyń - Pani Teresy Januszkiewicz, Pani Katarzyny Michalskiej-Rojek, Pani Agnieszki Majdury oraz Pani Kamili Słoń-Uryasz.

Uroczystość odbyła się w budynku przy ul. Prusa w obecności zgromadzonych gości: z-cy burmistrza pana Marka Szponara, przedstawiciela Rady Miejskiej pani Janiny Hernas, Dyrekcji szkoły, Rodziców oraz bohaterów wydarzenia - pierwszoklasistów. Prowadzona była przez starszych kolegów: Alicję Rojek oraz Wojciecha Filinowicza.

Dzieci udowodniły, że potrafią recytować wiersze, śpiewać piosenki i znają zasady zachowania się w szkole. Symbolicznego aktu ślubowania w obecności pocztu sztandarowego złożyli nie tylko przedstawiciele klas, ale również rodzice.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor oraz Pani Dyrektor dokonali pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty.
Po części oficjalnej każda z klas spotkała się z wychowawcami we własnym gronie. Dzieci otrzymały dyplomy, upominki oraz słodkości przygotowane przez rodziców.

To były ważne i wzruszające chwile dla dzieci, rodziców i naszej społeczności szkolnej.

Kamila Słoń-Uryasz
Zdjęcia wykonała: Katarzyna Michalska-Rojek