Pascha01

26 kwietnia br. w klasie 8A odbyło się wyjątkowe spotkanie. Na stołach zagościła ukraińska Pascha, polskie mazurki, babeczki, wielkanocne koszyczki, pisanki oraz niemieckie zajączki, kurczaczki i inne słodkości. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali pyszne tradycyjne potrawy i zaprosili uczniów naszej szkoły z Ukrainy, którzy uciekli do naszego kraju przed wojną. Uczestnicy spotkania mogli spróbować potraw, poznać polskie, ukraińskie i niemieckie obyczaje oraz obejrzeć ciekawą prezentację dotyczącą tradycji wielkanocnych w trzech językach. Spotkanie było też okazją do wspólnych rozmów, do integracji, wymiany opowieści o łączących nas tradycjach i obrzędach.

Na twarzach wszystkich zagościła radość, a przez wzajemną obecność uczestnicy spotkania dali sobie nadzieję na lepsze jutro.

Aleksandra Paczos

Pascha03   Pascha01