swiatowy dzien tabliczki mnozenia 230 września odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i oczywiście odebrać nagrody. W budynku przy ulicy Hirszfelda patrol matematyczny działał pod opieką pani Alicji Majak-Wołowicz, w budynku na Prusa pod opieką pani Ewy Omiljanowskiej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kaja Januszkiewicz klasa VIb

dzien chlopakaDzień Chłopaka dla klas IV-VI zorganizował Samorząd Uczniowski. Każdy chłopak, który tego dnia przyszedł do szkoły ubrany w koszulę i krawat uniknął odpytania na każdym przedmiocie. Na długiej przerwie wszyscy zgromadzili się na placu szkolnym. Tam, przy muzyce, w super atmosferze, 5 wybranych chłopców ( z każdej klasy po jednym) podjęło trud zmierzenia się z dwiema przygotowanymi konkurencjami. Nagrodą dla zwyciezcy, oprócz nagrody rzeczowej, był tytuł " Mistera Trójki". Kandydaci musieli zanucić piosenkę słyszaną w słuchawkach, tak, by tłum odgadł jej tytuł lub wykonawcę. Potem trzeba było przyszyć guzik i to było nie lada wyzwanie dla niektórych. Tytuł "Mistera Trójki" zdobył niepokonany Oliwier Strzelec z klasy VIb. Przewodniczący szkoły Mikołaj Chorązki wręczył nagrody i pogratulował wszystkim uczestnikom. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni chłopcy zostali poczęstowani słodkościami.

W klasach młodszych dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów. Były prezenty, słodycze, zabawy, a nawet tort upieczony specjalnie na tę okoliczność.

spotkanie z policja22 września dzieci z klasy 0b wraz z wychowawczynią Wiolettą Zalezińską gościły w klasie panów policjantów, którzy odwiedzili grupę, aby przypomnieć maluchom ważne zasady postępowania. Przynieśli ze sobą plansze, które unaoczniały dzieciom w przystępny sposób różne prawdopodobne sytuacje, które mogą ich spotkać. Panowie mówili o zasadach ruchu drogowego, zagrożeniach jakie mogą dzieci napotkać na drogach, w domach, na akwenach wodnych. Przestrzegali uczniów przed nieznajomymi, którzy mogą mieć złe zamiary itp. Uczniowie chętnie wysłuchali przedstawicieli policji, pochwalili się znajomością numerów interwencyjnych, a na koniec zaśpiewali im piosenkę ,,Będę kierowcą". Zostali za to pochwaleni i obdarowani zawieszkami na tornistry, odblaskami i ciekawymi książeczkami, w których opisane zostały w przystępny sposób zasady postępowania w różnych, trudnych sytuacjach.

13 października pan policjant odwiedził również dzieci z klasy 0a i Ia z budynku przy ul. Prusa.

lekcja o chlebieW środę, 21 września byliśmy całą klasą IIIc w sklepie z pieczywem "Hert". Pani sprzedawczyni miło nas przywitała. Pokazała nam różne rodzaje chlebów i bułek. Opowiedziała z czego się je robi i jak piecze.

Zrobiliśmy również zakupy. Kupiliśmy chleb razowy ze słonecznikiem, żytni na zakwasie, wieloziarnisty i pełnoziarnisty. Podziękowaliśmy paniom i udaliśmy się do szkoły. Pani Emilka rozłożyła chleby na talerze. Każdą kromkę oglądaliśmy, wąchaliśmy i jedliśmy. Niektórzy pierwszy raz jedli chleb żytni na zakwasie.

Wycieczka do sklepu była udana i ciekawa. Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, a chleb bardzo nam smakował.

Michał Rycombel klasa IIIc

Początek strony