Witamy w bibliotece szkolnej!

3d8e994627a5b8d4cf60b4cfe056c6e0

"Książka to przygoda, jeśli ją odkryjemy!"

Rok szkolny 2017/2018 w bibliotece szkolnej pod hasłem: PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ!

men

MEN poinformowało, że że w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego, szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego. Zwrot kosztów zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

Uczniowie szkół podstawowych otrzymują darmowe podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zadań edukacyjnych. Materiały kupuje szkoła z dotacji, którą otrzymuje  z budżetu państwa. Wybór podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń należy do nauczyciela prowadzącego dany przedmiot. Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej otrzymają podręcznik zapewniony przez MEN.

Z nowych podręczników w roku szkolnym 2017/2018 będą korzystać uczniowie z klas I, IV i VII, którzy od września rozpoczęli naukę według nowej podstawy programowej.

Podręczniki stanowią własność szkoły i są wypożyczane uczniom na dany rok szkolny. Po jego zakończeniu uczeń ma obowiązek zwrócić książki do biblioteki szkolnej.

Jeżeli dziecko uszkodzi lub nie odda podręczników, szkoła może zażądać od jego rodziców zwrotu kosztów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku materiałów ćwiczeniowych, które są przekazywane uczniom bez konieczności zwrotu.

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Strona MBP w Jelczu-Laskowicach

Czy tu się czyta? ...blog biblioteki szkolnej