kiermasz W środę, 27.03.2024 r., w godz. 8.00-14.00, w budynku przy ul. Prusa oraz ul. Hirszfelda odbędzie się kiermasz ciast i ozdób wielkanocnych, z którego dochód całkowicie zostanie przeznaczony na leczenie Dawida Bednarza, bliskiego naszego ucznia.

Dawid cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Choroba została zdiagnozowana późno, dlatego w momencie jej wykrycia były już nacieki w jamie brzusznej.

Obecność białaczki w brzuchu zakłóca pracę innych narządów. Leczenie obejmuje chemioterapię, która jeśli nie zadziała, zakończy się przeszczepem szpiku. Potrzebna jest specjalna dieta i lekarstwa.

Walka o zdrowie pochłania ogromne środki, dlatego potrzebna jest pomoc.

Wesprzyj walkę Dawida!

pozar

13 marca 2024 roku odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom". W sali narad Urzędu Miasta spotkały się drużyny ze wszystkich szkól miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:
- młodsi: Antonina Przybylska, Emilia Cetnar, Daria Malarz,
- starsi: Barbara Hełka, Klaudia Mintus, Wojciech Filinowicz.

8.03 br. rozpocznie się rekrutacja do zerówek i klas pierwszych na nowy rok szkolny. Koniec rekrutacji 18.03 o godz. 15.00. Prowadzona będzie w sposób elektroniczny poprzez udostępnioną platformę. Dodatkowe informacje w rozwinięciu.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda życie w malowniczej Walii? Czy chcielibyście poznać tajemnice tej fascynującej krainy? Uczniowie klas szóstych z budynku przy ul. Hirszfelda wzięli udział w ekscytującym projekcie edukacyjnym z języka angielskiego o nazwie "Let's get to know Wales", który otworzył przed nimi drzwi do odkrywania bogactwa kultury, historii i tradycji Walii.

Kwiaty8 marca 2024 roku z okazji Dnia Kobiet odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali montaż słowno-muzyczny dla wszystkich Pań naszej szkoły. Podczas uroczystości przypomniano historię tego święta, podkreślono wkład kobiet w osiągnięcia kulturowe, społeczne i polityczne, które zaprezentowała Iga Sikorska - uczennica klasy 8a. Całość uświetnił występ Filipa Kamieniaka z kl. 7c, który zagrał na keyboardzie koleżankom i paniom tradycyjne „Sto lat”, odśpiewane przez wszystkich chłopców ze szkoły. Ponadto w specjalnie przygotowanym miejscu wszystkie Panie mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.