images

Zima w tym roku trochę się ociąga i nie chce odejść. Gdzie jest wiosna? Gdzie ciepło? Gdzie kwiaty? Gdzie śpiewające ptaki?
Może wiosna śpi i trzeba ją obudzić? Zatem ogłaszamy wiosenny czytelniczy konkurs

"Budzimy Wiosnę"!

A po szczegóły zapraszamy na nasz blog "Czy tu się czyta?"

Wypozycz sobie prezent na swieta

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału w przedświątecznej akcji

,,Wypożycz sobie prezent!”

Święta to piękny czas, idealny na spędzenie chwil przy wspólnie czytanej książce. A gdyby tak zrobić sobie prezent w postaci wypożyczonej  z biblioteki książki? Tak zupełnie w ciemno, jak paczkę, którą rozpakujemy dopiero w domu, przy choince? Zapraszamy do zabawy!

Daj się zaskoczyć. Przyjdź do biblioteki i wypożycz książkę w ciemno.
Od środy 20, do piątku 22 grudnia można przyjść do biblioteki i wypożyczyć sobie książkę – prezent.

Książki będą opakowane w świąteczny papier, więc tytuł pozostanie dla Ciebie wielką niespodzianką do momentu rozpakowania w domu.
Będą tam ukryte nowości wydawnicze!

Jeszcze przez tydzień - do środy 20 grudnia czekamy na Wasze zakładki. Tym razem tematem są oczywiście święta! Nie ma lepszego prezentu pod choinkę niż książka. Chyba, że jest to książka z ręcznie robioną zakładką! A więc - do dzieła!

Wracamy do zabawy, która w ubiegłym roku cieszyła się dużą popularnością wśród naszych czytelników - wymiana zakładek do książki:

Nie niszcz książek - zrób zakładkę!

Na czym polega zabawa?
Co miesiąc nas stronie biblioteki szkolnej będziemy zamieszczać temat lub wytyczne, według których trzeba będzie zrobić zakładkę do książki.
Zakładka nie może być kupiona. Musi być wykonana specjalnie na wyzwanie, ale można ją zrobić indywidualnie jak i z pomocą osób dorosłych. Gotową zakładkę należy przynieść do biblioteki z dołączoną karteczką z imieniem i nazwiskiem autora.
Zakładki uczestników zabawy będziemy prezentować na stronie biblioteki. Na żywo będzie można je zobaczyć w bibliotece.
Pod koniec każdego wyzwania uczestnicy zabawy losowo będą wymieniać się między sobą swoimi zakładkami.
Najaktywniejszych uczestników zakładkowego wyzwania nagrodzimy na koniec roku szkolnego! A w zabawie może wziąć udział każdy - zarówno uczniowie jak i dorośli - nauczyciele, rodzice, dziadkowie... Każdy, kto do naszej biblioteki przychodzi.

ikona wiosenna zakladka

Mamy za sobą już dwie wymiany zakładek. Oto zakładkowe zadanie na marzec:

Wiosna, ach to Ty!