cudowny chłopak2 thegem blog default

Wiem, że niektórzy zdążyli już obejrzeć film, który w styczniu pojawił się w kinach. Warto jednak sięgnąć po tę wyjątkową książkę. Od kilku dni można ją wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece! Choć książka przeznaczona jest dla młodych czytelników, z pewnością okaże się niezapomnianą lekturą także dla dorosłych. To „Cudowny chłopak” amerykańskiej autorki R.J. Palacio. Książka idealna dla każdego - dorosłego, dziecka, chłopaka i dziewczyny, a także do wspólnego czytania - w gronie rodzinnym lub w klasie! Polecam gorąco, a więcej o książce napisałam na naszym blogu Czy tu się czyta?

Książkę można wypożyczyć bezpośrednio w bibliotece lub zarezerwować drogą elektroniczna - katalog OPAC

IMG 2868

Tak, tak, to nie żart! Podczas ostatnich zakupów trafiło do szkolnej biblioteki mnóstwo pięknych książek, a wśród nich kilka zupełnie niezwykłych i wyjątkowych, jak choćby te: Pachnące bajki

W tym miejscu chcemy publikować recenzje książek napisane także przez naszych czytelników. Można je czytać również na blogu Czy tu się czyta? pod zakładką Naszym zdaniem. A wszystkich zachęcamy do dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami o wypożyczanych w bibliotece książkach.

logo polskie. ibby 205x200

Zwycięzcy Konkursu Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY!
Wczoraj ogłoszono wyniki tego ważnego i prestiżowego konkursu. W kategorii książek dla dzieci zwycięstwo i tytuł Książki Roku 2017 przyznano Katarzynie Ryrych –  za książkę "Łopianowe pole", ilustracje Grażyna Rigall (Wydawnictwo Adamada).

phpThumb generated thumbnailjpga    phpThumb generated thumbnailjpg

Na biblioteczne półki trafiło całe mnóstwo nowych książek, o czym wszyscy już zdążyli się przekonać. Każdy, kto zajrzy do biblioteki, z pewnością znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wśród nowości znalazło się także kilka bardzo niezwykłych książek. Takich, które możemy nie tylko czytać, ale i .... tak, tak... wąchać, rozkładać, przesuwać... książki przestrzenne, książki pachnące, książki błyszczące, książki z lusterkiem, w którym można się przeglądać...
Wszystko po to, aby pokazać wam, że książki mogą być bardzo różne. I w bardzo różny sposób możemy je czytać, poznawać, odbierać różnymi zmysłami.

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej

park z chlopiec aka ksiazkaa