ratownik004

W piątek, 6 grudnia 2019 r., uczniów klasy IIIa odwiedził jeszcze jeden gość – niezupełnie związany z Mikołajkami, ale niezmiernie ważny. Był to pan Michał Podgórski – ratownik medyczny, który przeprowadził warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci dowiedziały się, jak zachować się w razie wypadku, jakie kroki podjąć, aby pomoc była skuteczna i bezpieczna oraz jakie są prawidłowe wytyczne do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nabytą wiedzę wykorzystały w praktycznym działaniu. Pan Michał odwiedził uczniów już po raz drugi, ponieważ takich spotkań nigdy za wiele.

Składamy serdeczne podziękowania panu Michałowi Podgórskiemu za poświęcony czas, ogrom wiadomości oraz życzliwą atmosferę.

Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą Katarzyną Sławską

ratownik001   ratownik006