AIDS003

3 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Minkowicach Oławskich odbył się gminny Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach  pod hasłem „Nałogom mówimy NIE” .

Szkoły z gminy reprezentowane były przez uczniów klas VII i VIII. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Robert Cybulski VIIa, Julia Stajszczyk i Michał Hojoł z VIIb.

Każdy z uczestników  konkursu rozwiązywał indywidualnie  test dotyczący uzależnień. Test złożony był z 25 pytań zamkniętych i otwartych. W kolejnym etapie konkursu uczniowie poszczególnych drużyn rozwiązywali krzyżówkę i wyjaśniali znaczenie hasła. Mieli za zadanie również stworzyć rebus z wylosowanego hasła. Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie scenki teatralnej na temat nałogów.

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z wiedzą na temat uzależnień, w doskonały sposób narysowali rebus i odtworzyli scenkę.

Za swoją drużynową wiedzę zdobyli 3 miejsce dla naszej szkoły. GRATULUJEMY!

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone, nie było przegranych.

Wiedzą, którą uczniowie posiadają bardzo miło zaskoczyli Panią przedstawiciel  ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oławie.

Agnieszka Woch

AIDS001    AIDS002