Święto Niepodległości Prusa001

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 8.11 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przygotowany przez klasy VIII b i pana Leszka Raczaka oraz przy wsparciu kl. V a i wychowawczyni pani Karoliny Mykity. Do części artystycznej dołączyła również klasa III a, która zaśpiewała utwór „Warszawskie dzieci” pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Sławskiej. W przedstawieniu uczniowie przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było obejrzeć filmy przedstawiające historię naszej Ojczyzny od odzyskania niepodległości aż do czasów współczesnych, usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

Podsumowaniem uroczystej akademii było wystąpienie dyrektora szkoły Pana Piotra Pilawy, który podziękował uczniom za przedstawienie tak pięknej lekcji historii i patriotyzmu, w której mieliśmy okazję uczestniczyć.

Karolina Mykita

Święto Niepodległości Prusa006   Święto Niepodległości Prusa003