wizyta służb002

W dniu 28.10 uczniowie z klas 0 – III wzięli udział w spotkaniu z Policjantami z Jelcza-Laskowic. Zapoznali oni dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, omówili również zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy hulajnogą. Policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Została zwrócona uwaga na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru alarmowego 112.

Następnie odbył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Strażaków z Jelcza- Laskowic. Uczniowie uważnie przyglądali się, jak należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego, do którego mogli wejść i zobaczyć go z bliska.

Dziękujemy Policjantom i Strażakom z OSP w Jelczu-Laskowicach za poświęcony czas oraz za przekazanie uczniom tak cennych i pożytecznych informacji.

Karolina Mykita

wizyta służb001   wizyta służb003