Zbliża się 1 listopada  –  dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą  je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

Podobnie jak w latach ubiegłych w imieniu organizatorów zwracamy się do uczniów, ich rodziców i  nauczycieli  o podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Znicze można dostarczyć do sekretariatu szkoły do 29.10. Do 30.10 zostaną przekazane do siedziby Polskiego Radia we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 10, skąd zostaną rozwiezione na kresowe nekropolie.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!