czytanie003

14 października przy okazji Dnia Nauczyciela, w naszej szkole została przeprowadzona akcja głośnego czytania. Uczniowie klasy III wysłuchali fragmentów książki A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.

Starsi czytali młodszym - do akcji włączyły się uczennice z wolontariatu czytając młodszym kolegom i koleżankom, fragmenty lektury czytały również pedagog, wychowawca klasy i bibliotekarka.

Chcemy tą akcją propagować codzienne, głośne czytanie zarówno w szkole jak i w domu.

Uczniowie zachęceni w ten sposób otrzymali ‘’Dzienniczek postępów czytania’’. Ich zadaniem jest głośne czytanie w domu min. 10 minut codziennie. Za każdy dzień potwierdzony podpisem rodzica lub dorosłego opiekuna uczeń przychodzi do biblioteki po naklejkę. Akcja potrwa do 7 listopada, a o wynikach będziemy informować.

czytanie001   czytanie002   czytanie005

czytanie004   czytanie006