Uczniowie klas trzecich z obu budynków szkoły przystąpili  do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego - "Lekturki spod chmurki". Jest to projekt wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Rusza 1 października i potrwa do 30 kwietnia 2020 roku.  Składa się on  z trzech modułów:

I MODUŁ - będzie realizowany od 1 października br. do 31 grudnia br. i nosi tytuł "Fikuśne Lekturki spod chmurki"

II MODUŁ- będzie realizowany od 1 stycznia 2020 r do 29 lutego 2020 roku i nosi nazwę "Zwierzęce lekturki spod chmurki"

III MODUŁ- będzie realizowany od 1 marca 2020 roku do 30 kwietnia  i nosi nazwę " Polskie lekturski spod chmurki"

W ramach każdego z modułów klasy indywidualnie wybiorą jedną spośród cztrerech zaproponowanych przez organizatora lektur, do której wykona zadania.

Uczniowie wszystkich klas już zapoznali się z Plastelinowym Czytusiem, który w krótkim filmie opowiedział im o tym, czego mogą się spodziewać podczas realizacji projektu. Każdy z uczniów ulepił własego Czytusia, który będzie mu towarzyszył w jego podróży z lekturą.

Ruszamy z realizacją I Modułu....relacja z naszych działań w drugiej połowie grudnia.

wychowawczynie klas III