bezpieczny internet005

Od 2005 roku w lutym obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W naszej szkole DBI 2019 obchodzono 27 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W obecnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu organizatorzy zachęcają wszystkich do współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

Dla naszej placówki, która zgłosiła zamiar organizacji lokalnych działań z okazji DBI, organizatorzy przesłali pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów. Dzięki nim przeprowadzono zajęcia propagujące zalety Internetu oraz wskazujące zagrożenia z nim związane. Przygotowano tablice informacyjne o zagrożeniach Internetowych. Uczniowie klas 4 wzięli udział w szkolnej grze terenowej pt: „Owce w sieci”. Celem zabawy było sprawdzenie w atrakcyjny sposób wiedzy uczniów na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Uczniowie pomagali owieczce Ani w zmaganiu się z różnymi niebezpieczeństwami sieci internetowej. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów.

 

W związku z tegorocznym hasłem DBI: Działajmy razem! zachęcamy wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli do zapoznania się z informacjami nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, czy też z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z zasobów sieci korzystając z informacji znajdujących się na stronie https://www.saferinternet.pl

                                                                                                                          Koordynator: Beata Jaruga

bezpieczny internet001   bezpieczny internet002                                                      bezpieczny internet003   bezpieczny internet004

Dziennik elektroniczny

Początek strony