image0041

4 grudnia  w Minkowicach Oł.  odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy o HIV, AIDS i uzależnieniach dla uczniów SP i Gimnazjum. Hasło przewodnie brzmiało : "Bądź asertywny wobec nałogów" .

Konkurs odbył się, by dostarczyć uczniom podstawowych wiadomości na temat substancji uzależniających, propagować wiedzę na temat szkodliwości uzależnień, uczyć i skłaniać uczniów do zachowań asertywnych a także rozwijać wyobraźnię plastyczną.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7b: Milena Duda, Julia Walasek oraz Adrian Żabski. Przygotowani zostali przez  p.Beatę Jarugę, a podczas konkursu wsparciem służyła p. Marta Dobruchowska.

W konkurencji grupowej nasi uczniowie zajęli 1 miejsce. Mieli do przedstawienia wcześniej przygotowany plakat, odpowiedzieć grupowo na 5 pytań przygotowanych przez konkurencyjne szkoły, rozwiązać krzyżówkę przygotowaną przez organizatorów oraz napisać na miejscu wiersz na temat uzależnienia od komputera.
Poradzili  sobie znakomicie! :) Gratulujemy!

image0021_image0031