image0021

Uczniowie klas II i III uczestniczyli w konkursie czytelniczym zaproponowanym przez p. Martę Dobruchowską, która zgłosiła szkołę do akcji "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Dzieci otrzymały albumy i przez miesiąc zbierały naklejki, za każdorazowe potwierdzenie przez rodzica minumum 10 minutowego głośnego czytania. Zwycięzscy pierwszego etapu, czyli Ci, którym udało się zebrać komplet naklejek w albumie mogli przystąpić do drugiego etapu. Tu zadaniem uczestników było przygotowanie komiksu  o przygodach pluszaków. Zwycięzcy w każdej klasie otrzymali nagrody: pluszowe Słodziaki, książki o ich przygodach i i drobne upominki. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie była sieć sklepów Biedronka. Celem akcji jest propagowanie głośnego czytania i jego zalet dla pozytywnego rozwoju dziecku. Do najważniejszych należy zaliczyć: naukę samodzielnego myślenia i pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci i koncentracji czy też pomoc w nauce i wsparcie w szkolnych sukcesach. Ważne jest, by wyrabiać w dziecku nawyk głośnego czytania codziennie po minimum 10 minut. Albumy i naklejki, możliwość zdobycia nagród były świetnym motywatorem dla dzieci.

_image0031_image0041_image0051_image0061_image0011