mirabelka 851x315

W piątek, 9 listopada uczniowie klasy IIc oraz IIIb wzięli udział w warsztatach prezentujących historię pewnego drzewka - Mirabelki. Warsztaty przygotowały panie: Marta Dobruchowska oraz Emilia Kuźmińska. Na dzieci czekały: głośne czytanie, słuchanie audiobooka, oglądanie filmu, rozmowy na temat wojny, getta, Żydów,  postaci p. Ireny Sendlerowej, wykonanie drzewa pamięci oraz poczęstunek w postaci: ciasta ze śliwkami, chleba ze śliwkami, konfitury mirabelkowej, herbaty oraz kompotu z mirabelek.

Całe warsztaty oparte były na książce autorstwa Cezarego Harasimowicza "Mirabelka". Celem zajęć było promowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną oraz włączenie się do świętowania 100 - lecia Niepodległości.

image0021_image0011_image0041_image0051_image0081_image0071