image0171

8 listopada, w pięknych galowych strojach zebraliśmy się w salce gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VIIIb oraz p. Leszka Raczaka z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zostaliśmy wprowadzeni w cudowny, wzruszający klimat naszej historii, histori niezwykłej, opowiadającej o dążeniu przez nasz naród do odzyskania niepodległości. Uczniowie obejrzeli filmy, usłyszeli wiersze i pieśni ukazujące ofiarność i wytrwałość naszych Rodaków. Uroczystość przebiegła w doniosłym charakterze, w poczuciu dumy z naszej przeszłości.

Do części artystycznej dołączyli: Sara Żymańczyk z klasy Ic recytując wiersz "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej"  Wisławy Szymborskiej, Madzia Jarzębska z kl. IVd śpiewając piękną  pieśń, uczniowe klasy Vc, którzy zaśpiewali i zagrali na fletach pieśni żołnierskie, przygotowane pod okiem p. Lidii Świerzko oraz uczniowie klas I-III przygotowani przez wychowawczynie, recytując wiersz "Historia Polski"  oraz śpiewając "Malowane dzieci" .

Na zakończenie głos zabrał dyrektor p. Piotr Pilawa oraz wicedyrektor p. Wioletta Szponar. Zostały również wręczone dyplomy oraz nagrody laureatom konkursu plastycznego dla klas młodszych "Bocian w Niepodległej".

image0101_image0111_image0121_image0131_image0151_image0161_image0191_image0201