WhatsApp Image 2024 03 21 at 19.33.43

„Od rodziców uczysz się miłości i śmiechu oraz tego, jak stawiać jedną stopę przed drugą.
Ale kiedy książki są otwarte, odkrywasz, że masz skrzydła ”– Helen Hayes.

cw2

Najlepiej czytającą klasą w listopadzie została ponownie klasa Ia! Spośród 410 wszystkich wypożyczonych w tym miesiącu książek z biblioteki, uczniowie tej klasy wypożyczyli ich blisko 80! To jest 1/5 wszystkich szkolnych wypożyczeń!

Uczniowie, którzy w listopadzie wypożyczyli z biblioteki najwięcej książek to Kuba Kowalik, Karolina Szczęch i Pola Kraus – cała trójka to uczniowie klasy Ia! Gratulujemy i życzymy dalszych czytelniczych sukcesów!

W bibliotece trwa akcja wpisywania do inwentarza książek zakupionych w ramach programu NPRCz – na biblioteczne półki trafiło już prawie 300 nowych tytułów. Wśród wypożyczanych książek niezmiennie największą popularnością cieszy się Nela mała reporterka i jej przygody. Choć mamy też coś dla chłopców. Na półki trafił właśnie „Dziennik łowcy przygód” – książka Szymona Radzimierskiego. Są to zapiski Szymona, młodego podróżnika. Książka może być dla każdego, kto lubi wyzwania, niezwykłe podróże i przygody. A taka książka to już gwarancja dobrej przygody!

A wszystkich czytelników informujemy, że właśnie rozpoczął się grudzień i czas przygotowań do świąt. W katalogu Opac możecie znaleźć zbiór tytułów książek dostępnych w bibliotece o tematyce świątecznej i zimowej "Z gwiazdką w tle". A w środę, w godz. 14.00-16.00 zapraszamy do biblioteki w budynku przy ul. Prusa, gdzie przygotowujemy ozdoby świąteczne na szkolny Wieczór Wigilijny.

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej

park z chlopiec aka ksiazkaa