Wracamy do zabawy, która w ubiegłym roku cieszyła się dużą popularnością wśród naszych czytelników - wymiana zakładek do książki:

Nie niszcz książek - zrób zakładkę!

Na czym polega zabawa?
Co miesiąc nas stronie biblioteki szkolnej będziemy zamieszczać temat lub wytyczne, według których trzeba będzie zrobić zakładkę do książki.
Zakładka nie może być kupiona. Musi być wykonana specjalnie na wyzwanie, ale można ją zrobić indywidualnie jak i z pomocą osób dorosłych. Gotową zakładkę należy przynieść do biblioteki z dołączoną karteczką z imieniem i nazwiskiem autora.
Zakładki uczestników zabawy będziemy prezentować na stronie biblioteki. Na żywo będzie można je zobaczyć w bibliotece.
Pod koniec każdego wyzwania uczestnicy zabawy losowo będą wymieniać się między sobą swoimi zakładkami.
Najaktywniejszych uczestników zakładkowego wyzwania nagrodzimy na koniec roku szkolnego! A w zabawie może wziąć udział każdy - zarówno uczniowie jak i dorośli - nauczyciele, rodzice, dziadkowie... Każdy, kto do naszej biblioteki przychodzi.

Przy okazji odwiedzin w bibliotece  można zobaczyć, co ciekawego tu się dzieje,  wypożyczyć sobie książkę lub poczytać na miejscu.
Ja gorąco zapraszam i życzę udanej zabawy!

A oto pierwsze zadanie w tym roku!
Zrób zakładkę nawiązującą do tematu "Przygoda z książką".
Jak? To już od was zależy! Może to być ilustracja, która nawiąże hasła naszej zabawy, ciekawy papier, z którego zrobicie zakładkę, fragment książki przygodowej, imię bohatera znanej serii przygodowych książek... Wasza wyobraźnia i inwencja twórcza na pewno coś ciekawego Wam podpowie! I jeszcze jedna uwaga - pamiętajcie o estetyce! Nikt przecież nie chciałby otrzymać brzydkiej, poklejonej lub poplamionej pracy!

Na prace czekamy do 10 listopada!