002 straż

Dnia 8 maja uczniowie z klas 0, I i II  z budynku przy ul. Prusa wybrali się z życzeniami oraz własnoręcznie wykonanym prezentem do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jelczu-Laskowicach.  W ten sposób uczcili niedawno obchodzony Dzień Strażaka.

Podczas wizyty dzieci poznały sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Miały również okazję usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm, potrzymać wąż strażacki. Zwiedziły również cały budynek Jednostki, łącznie z kuchnią i siłownią, a dla odprężenia pograły w piłkę na „strażackim” boisku.

Uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez strażaków, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

001 straż   003 straż

004 straż   005 straż