dzien ziemi1 1

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, któremu przyświecało hasło: “Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie”. Apel składał się z dwóch części: przedstawienia w wykonaniu klasy V c i konferencji prasowej Ministerstwa Ochrony Przyrody, przygotowanej przez klasę VI b. W loży ministrów zasiedli: p. minister Pestka Robaczek, p. minister Jagoda Pelargonia, p. minister Krzesimir Paproć oraz p. minister Stefan Ziółko. Pytania przygotowała Róża Wrzos TVN 24. W pierwszej części uczniowie przedstawili liczne utwory wierszowane o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Miały one na celu uświadomienie uczniom wartości, a także wzrost poczucia odpowiedzialności za środowisko.   W części drugiej przekazano informacje jak skutecznie chronić przyrodę, a tym samym nasze zdrowie i samopoczucie. Na koniec spektaklu obejrzeliśmy prezentację p. ministra Ziółko na temat oszczędzania energii i piękna krajobrazów o które warto dbać. Wszystkie elementy przedstawienia zgrały się ze sobą idealnie, co widownia potwierdziła gromkimi brawami.

Uczniowie klasy V c i VI b

dz. ziemi 2_dz. ziemi 3_dz. ziemi 4