indeks

Uczniowe klas III-VI w budynku przy ulicy Hirszfelda obejrzeli spektakl profilaktyczny pt: "Wyjść poza schemat" przygotowany przez aktorów Impresariatu Artystycznego Inspiracja.

Aktorzy poruszyli złożoną problematykę cyberprzemocy, a więć zagrożęń czyhających na młodych ludzi w internecie i poprzez telefony komórkowe. Uczniowie zobaczyli jak łatwo można zrobić z kogoś "kozła ofiarnego" przez wykluczenie go z grupy rówieśniczej za pomocą obraźliwych smsów, e-maili, filmików. Pokazano, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć, filmików bez zgody właściciela.

Mamy nadzieję, że spektakl uświadomomił uczniom, że takie niby "niewinne zabawy" najczęściej wyrządzają ogromną krzywdę drugiej osobie oraz, że nigdy nie zostaną wykasowane z sieci i nie kończą z chwilą wyłączenia komputera czy telefonu.

W drugiej części spotkania odbyła się prelekcja, gdzie aktorzy przekonywali i uświadamiali uczniom, że zawsze trzeba reagować na przemoc, bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele.

image0011_image0031

image0041_image0071