góra grosza

Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla

najbardziej potrzebujących dzieci z Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka.

Ważne jest również  uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie  pomoc bardzo wielu dzieciom, które tego potrzebują. .

Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Zaangażowały swoje rodziny w zbieranie monet i przyniosły  wielką górę grosza.

W budynku przy ulicy Hirszefda zebrano łącznie 110,23kg monet o łącznej wartości 1132,09zł.  Najwięcej monet zebrała klasa Vc i zajęła w szkolnym konkursie I miejsce, II miejsce zajęła klasa IVb, a trzecie klasa IIc.

Natomiast w budynku przy ulicy Prusa zebrano łącznie 377,12 zł. Pierwsze miejsce w rankingu szkoły zajęła klasa 0a, drugie - klasa IIa, a trzecie - klasa Ia.

Łączna kwoty z obydwu budynków wyniosła 1509,21 zł.

gg1_gg4_gg5

gg6_gg7  002 gora grosza