narodowe swieto niepodleglosciDnia 10 listopada 2016 roku odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości.

W budynku przy ulicy Prusa uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VI a, pod przewodnictwem pana Leszka Raczaka. Udział w niej wzięły również klasy: I a, II a oraz III a.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy rozpoczęła się część artystyczna, która wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W części końcowej pan dyrektor Piotr Pilawa wygłosił krótkie przemówienie.

W budynku przy ulicy Hirszfelda uroczystość przygotowała klasa IIc pod kierownictwem pani Elżbiety Dziubki. Młodzi artyści wierszem i piosenką uczcili jakże ważne święto dla naszego narodu, dając jednocześnie lekcję historii dla zgromadzonych uczniów pozostałych klas.