szprzatanie swiataW piątek 16 września 2016 roku uczniowie uczestniczyli w corocznej akcji "Sprzątanie Świata", 23. edycja akcji przebiegła pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

W akcji „Sprzątanie Świata" uczestniczyli wszyscy uczniowie kl. I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami. Uczniowie otrzymali odpowiednie środki (worki i rękawice) i pod opieką wychowawców wyruszyli na wyznaczone wcześniej tereny. Po skończonej pracy dzieci udały się na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek.

Warto dać drugie życie przedmiotom, nie wyrzucać ich pochopnie do kosza. Należy zrobić wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko.