CAŁKOWITY KOSZT PROGRAMU: 15.000 zł Kwota przyznanego wsparcia finansowego: 12.000 zł Wkład własny: 3.000 zł Liczba zakupionych książek: 788, w tym lektur: 206, co stanowi 26% zakupionych książek.

21767906 1529857687037165 5517102626786946490 n

Czy wiecie, że rok 2017/2018 kampania Cała Polska Czyta Dzieciom ogłosiła rokiem Wartości? "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości" - to hasło tegorocznych działań i projektów czytelniczych kampanii. W katalogu bibliotecznym naszej biblioteki utworzyliśmy zestawienie tematyczne Z książką w świat wartości, będziemy w nim gromadzić informacje o książkach, które znajdują się w księgozbiorze biblioteki, a poruszających tematykę wartości. Znaleźć tam będzie można zarówno bajki i wierszyki dla najmłodszych, opowiadania dla nieco starszych, jak i książki dla rodziców i nauczycieli, do wykorzystania w klasie i w domu.

Zestawienie - Książki o wartościach - OPAC

zdjęcie mapy i książki Nela mała reporterka książki dla dziewczynek czy książki dla dzieci

Rozpoczęła się ewidencja książek kupionych do biblioteki szkolnej w ramach programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020". Pierwsze książki trafiły już do czytelników - są to tytuły, które cieszyły się największą popularnością wśród uczniów - książki z serii "Nela mała reporterka" oraz przygody młodych detektywów Mai i Lassego z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka. Wszystkie nowe tytuły będą wpisywane na bieżąco, codziennie można znależć coś nowego!

Wszystkie nowe tytuły, które pojawiają się w bibliotece szkolnej można śledzić w katalogu on-line przeglądając zestawienie nowości lub przychodząc do biblioteki.

Zapraszamy!

Prawdziwa czytelnicza uczta przed nami! Do biblioteki niemal codziennie przyjeżdża kolejna dostawa nowości w ramach NPRCz.