wspieramy zwierzakiSamorząd uczniowski w budynku przy ulicy Hirszfelda ogłasza zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt w Oławie. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji. Potrzebna jest żywność ( sucha karma, karma w puszkach, makarony, kasze, ryż itp), koce, kołdry, poduszki, smycze, obroże itp.

Dary zbieramy do 25 października. W szatni jest przygotowany karton, w którym można składać przyniesione rzeczy.

Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy!

zbiorka zniczySamorząd uczniowski w budynku przy ulicy Hirszfelda ogłasza zbiórkę zniczy, które będą przewiezione na cmentarze kresowe. Znicze można składać do specjalnie przygotowanego kartonu w szatni do 25 października. Zachęcamy do udziału w akcji. Prosimy przynosić znicze w kolorze białym i czerwonym!

Dnia 6 października 2016 roku klasy II b z Panią Agnieszką Majdurą, II c z Panią Elżbietą Dziubką, II d z Panią Elżbietą Żygadło oraz klasa IVa z Panem Pawłem Majdurą były na wycieczce we Wrocławiu w Humanitarium.

gminny konkurs ekologicznyDnia 10 października odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Nadleśnictwa Oława - Zagrożenia dla lasów. Udział w nim wzięli uczniowie klasy VI B - Mikołaj Chorązki, Kaja Januszkiewicz, Wojciech Jeruzal. Mamy się czym pochwalić , zajęliśmy I MIEJSCE. Wykazaliśmy się najszerszą wiedzą wśród uczniów wszystkich szkół w gminie. Do konkursu przygotowała nas Pani Bożena Zalewska poświęcając nam wiele godzin swego prywatnego czasu, by przekazać cenną wiedzę swym konkursowiczom. Należało wykazać się umiejętnością rozpoznawania drzew, krzewów, grzybów występujących na naszym terenie i nie tylko. Musieliśmy rozpoznać wiele gatunków ptaków, owadów i zwierząt. Znać pojęcia takie jak np. ekosystem, mikoryza, biocenoza, biotop. W nagrodę otrzymaliśmy mikroskop, by mogli korzystać z niego wszyscy uczniowie, a każdy z nas obdarowany został zestawem książek - Ptaki naszych lasów. Na zakończenie konkursu zajadaliśmy "grilowane hot-dogi" i popijaliśmy gorącą herbatką.

Kaja Januszkiewicz VIB

Początek strony