dzien edukacji narodowejDnia 14.10.2016r., w budynku przy ulicy Hirszfelda, o godzinie 9:05 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IIb pod kierownictwem p.Agnieszki Majdury przygotowali przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli.

Pod koniec apelu p.Ewa Mazur - przewodnicząca rady rodziców, wraz z p.Piotrem Pilawą złożyli serdeczne życzenia pracownikom szkoły.

Gdy po apelu wszystkie klasy wróciły do swych sal, samorząd szkolny nie miał łatwo. Dziewczynki z klasy VIb, wraz z samorządem przygotowali prezenty dla nauczycieli - zakładki do książek robione metodą decoupage oraz laurki. Samorząd szkolny musiał zajrzeć w każdy zaułek szkoły, aby wręczyć małe upominki pracownikom szkoły.

Po ciężkim, lecz udanym dniu wszyscy wrócili do domu i mogli odpocząć po cały tygodniu zmagań w szkole

Wojciech Jeruzal kl. VI B

dzien edukacji narodowejDnia 14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud ich pracy.

Po części artystycznej miały miejsce kalambury - uczniowie starali się rozpoznać na zdjęciach z dzieciństwa swoich nauczycieli. To była bardzo zabawna część programu.

Na zakończenie apelu głos zabrał pan dyrektor Piotr Pilawa, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Przypomniał także, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły.

pasowanie na ucznia7 października 2016 to bardzo ważna data dla pierwszaków z naszej szkoły. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy Ia i Ib przygotowane przez swoje wychowawczynie Ewelinę Prokulewicz i Renatę Bąk prezentowały swoje umiejętności. Popisywały się wiedzą o ojczyźnie, znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad zachowania się w szkole, umiejętnościami muzycznymi i sportowymi. Musiały także pokazać, że potrafią znosić porażki i niepowodzenia oraz przełknąć je jak... sok z cytryny. Pokaz oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły, w skład której weszli wszyscy zaproszeni goście. Po zakończonych występach dyrektor ogłosił, iż pierwszaków można pasować na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Wtedy nastąpił długo wyczekiwany moment pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy, gratulacje od burmistrza i wiceburmistrza miasta. Na koniec rodzice wręczyli maluchom rożki ze słodkościami.Gdy emocje nieco opadły pierwszaki udały się do klas na poczęstunek.

Renata Bąk

wspieramy zwierzakiSamorząd uczniowski w budynku przy ulicy Hirszfelda ogłasza zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt w Oławie. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji. Potrzebna jest żywność ( sucha karma, karma w puszkach, makarony, kasze, ryż itp), koce, kołdry, poduszki, smycze, obroże itp.

Dary zbieramy do 25 października. W szatni jest przygotowany karton, w którym można składać przyniesione rzeczy.

Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy!

Początek strony