Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka obchodzonego 20 listopada członkowie Samorządu zorganizowali akcję informacyjną, podczas której przedstawili najważniejsze prawa najmłodszych. Akcja miała na celu zainicjowanie klasowych rozmów o ważnych sprawach.

bezpieczni w aucie8 listopada 2016 roku odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka fabryki Autolive, produkującej poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa do pojazdów samochodowych. Celem spotkania było bezpieczeństwo w samochodzie. Pani przedstawiła technologię produkcji poduszek powietrznych, ich rodzaje i zwróciła szczególną uwagę na zasadę ich działania pod kątem bezpieczeństwa użytkowników.

Dzieci pracowały w grupach konstruując auta swoich marzeń z klocków oraz poduszek powietrznych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Każdy z uczestników po zakończeniu pogadanki otrzymał pamiątkowy odblask i cukierki.

Ewelina Prokulewicz

uczymy ratowacPod koniec października 2016 roku uczniowie klasy Ia wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez profesjonalnych ratowników medycznych z Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego z Oławy.

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem specjalistów, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…

Ewelina Prokulewicz

sniadanie daje mocWe wtorek 8 listopada klasy Ib, IIc, IId, IIIb oraz IIIc zorganozowały w swoich salach wspólne śniadanie. Dzieci przyniosły "śniadaniowe" produkty, którymi dzieliły się z kolegami. Dzięki temu każdy samodzielnie przygotował dla siebie takie śniadanie, na jakie miał ochotę.

Dzieci miały frajdę nie tylko dlatego, że mogły dzielić się między sobą przyjemnościami, ale także miały okazję spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie koledzy.

Była to również okazja na rozmowę o tym, dlaczego śniadanie jest takie ważne oraz by przypomnieć poznane już 12 zasad zdrowego odżywiania.

Początek strony